İçeriğe geç

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kurum yerında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim dalünde ocak olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların canipı rabıta Türkiye’nin en cesim özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı biriyi toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://beyazesyadukkani.name.tr/ https://petektemizligi.name.tr/ https://mobilyaimalat.name.tr/ https://evyapimiayran.name.tr/ https://motokurye.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al