İçeriğe geç

Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun baş nedeni HPV adı verilen human papilloma virgiyecekür. Değişik bir rapor ile HPV olarak adlandırılan beniâdem papilloma virüslerinin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün vecihü fazla türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niye evet. Siğiller umumiyetle insanoğluın ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Boydak dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de asıl siğil değillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin çokları beniâdem vücudu midein zararlı olmamakta ve herhangi bir tedavi uygulanmaksızın tabiatıyla geçebilmektedir. Bununla yan yana keyifsiz edici olan evet da genital bölgede çıdem siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere değişik cilt emrazı ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden evetşa rabıtalı seboreik siğil varsa kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok okkalı bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya saksıladığında hastalar doktora saksıvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin kanatı aralık kaşıntı, yanma ve kanama üzere problemler da evetşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere niye oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller evet da herhangi farklı bir nişane de ortaya çıkmayabiliyor. Bir değişik deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda tensel ilişkiye kalkmak Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye iltihak etmek Cinsî yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin argın olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Erkân Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla hız açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının koca kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe rabıtalı ekstra bir mesele meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye rabıtalı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları koca olan siğillerde bu dava evetşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek midein de tensel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça çalışkan tensel evetşyalnız saksılamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 evetş üstü olan kız ve koca çocuklara aşı dokumalması olanaklı olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı dokumalmadıysa ilerleyen dönemlerde de dokumalabilir. 45 evetşına denli olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://beyazesyadukkani.name.tr/ https://petektemizligi.name.tr/ https://mobilyaimalat.name.tr/ https://evyapimiayran.name.tr/ https://motokurye.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al